Aktualności

Andrzejki u najmłodszych.
 
      Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
      W zaczarowany świat magii i wróż przeniosły się dzieci z klas młodszych 19 listopada podczas zabawy andrzejkowej. Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom: „Kubeczki przyszłości”, „Mowa kwiatów”, „Serduszko”. Można było dowiedzieć się jak będzie miała na imię przyszła sympatia, żona lub mąż. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?...
Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach nowoczesnej muzyki. Tańce przeplatane były konkursami tanecznymi, takimi jak: taniec na gazecie, z kijkiem czy z woreczkiem. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętni do  podejmowania proponowanych zadań. Zabawy wniosły dużo radości i uśmiechu na twarzach dzieci.
      Takie imprezy są wspaniałą okazją do integrowania zarówno zespołu klasowego, jak i całej grupy wiekowej. Często nawiązują się nowe przyjaźnie.
Liga debatancka w Poznaniu z udziałem naszych uczniów.

18 listopada br.w siedzibie Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu odbył się finał ligi debatanckiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z miasta Poznania. Liga debatancka jest inicjatywą skierowaną do młodych ludzi w wieku 13-19 lat. Polega na organizacji serii debat w formule oksfordzkiej w celu wykształcenia w młodych ludziach umiejętności dyskusji i sprawnego operowania argumentami za lub przeciw postawionej tezie.

Czytaj więcej: Liga debatancka w Poznaniu z udziałem naszych uczniów.

  Sukces uczniów w konkursie przyrodniczo - artystycznym w Wielkopolsce

          W listopadzie  br. została rozstrzygnięta  II edycja konkursu „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie” – gady i płazy  wielkopolskich  parków krajobrazowych, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W konkursie  udział wzięli uczniowie klas  IV – VI ze 145 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Na konkurs nadesłano 1585 prac z czego 154 prace odrzucono, ponieważ nie spełniały kryteriów konkursu. Ostatecznie ocenie podlegało 1431 prac w tym 1067 prac plastycznych i 364 wiersze – rymowanki. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów klas  IV - VI, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki  Jaraczewskiej  oraz  p. Angeliki Kasprzak  wykonali prace  w formie rysunku lub napisali rymowane wierszyki poświęcone wybranym gatunkom gadów i płazów. Dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu w kategorii wierszyk. I miejsce zdobył Witold Woźniak  kl. Va za wierszyk pt.  ,,Żaba jeziorkowa”, a II miejsce przyznano Marii Kaźmierczak kl. Va za wierszyk „ Ropucha paskówka”. Prace nagrodzone pierwszymi miejscami zostaną opublikowane w książeczce ,,Przyrodnicze rymowanie-otaczającego świata poznawanie- gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych”.
2 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu laureatom  wręczone zostaną nagrody i dyplomy. Witkowi i Marii gratulujemy sukcesu!!

IX Powiatowy konkurs historyczny"Losy mieszkańców ziemigostyńskiej w okresie od IX do XII 1939 roku" .
 
  7 listopada 2014 r. odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Temat tegorocznych zmagań ściśle związany był z 75 rocznicą wybuchu II wojny światowej i brzmiał „Losy mieszkańców ziemi gostyńskiej w okresie od IX do XII 1939 roku”. 

Czytaj więcej: Powiatowy konkurs historyczny „Losy mieszkańców ziemi gostyńskiej w okresie od IX do XII 1939 roku”

  Dnia 22 października 2014 roku odbyło się  w naszej szkole pasowanie na ucznia gimnazjum. W tym roku brało w nim udział 62 uczniów, którzy rozpoczęli w ten sposób nowy etap edukacyjny. 
  W uroczystej atmosferze uczniowie złożyli słowa ślubowania, zobowiązując się do sumiennego wypełniania obowiązków ucznia. Po zakończeniu części oficjalnej reprezentanci poszczególnych klas podziękowali za przyjęcie do wspólnoty uczniowskiej. Przekazali na ręce p. Dyrektora dokument z tekstem ślubowania i swoimi podpisami, jako dowód przynależności do grona gimnazjalistów. Zapewne ozdobi on naszą szkolną kronikę. 
  Po uroczystym pasowaniu uczniowie obejrzeli w kinie " Szarotka " film "Miasto 44". Projekcja ta okazała się nie tylko doskonałą lekcją historii, ale dodała uroczystości pasowania  powagi i podniosłości.  
 
                                                       Wychowawcy klas pierwszych
 

 







Odsłon artykułów:
2349546


http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/