Aktualności

Gminny konkurs j.angielskiego

16 maja br. w SP w Starej Krobi odbył się Gminny konkurs j.angielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI ze szkół w Pudliszkach, Gostkowie, Starej Krobi i Krobi. Spośród 20 uczestników biorących udział w części pisemnej konkursu wyłonionych zostało pięcioro najlepszych, którzy przystąpili do drugiej, ustnej części konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Siemowska z kl. VIa, Marlena Kwintkiewicz z kl. VIc, Zofia Karolczak z kl. VIc oraz Rafał Jernaś z kl. VIb. 
Marta Siemowska zajęła I miejsce a Rafał Jernaś III miejsce.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
„Na Fali” na fali sukcesów
 
Z imponującą pulą nagród wrócili młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali” z XV Wielkopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Złote Maski” w Krajence w środę 23 maja br. Kolokwialnie mówiąc „wzięli wszystko, co było możliwe do wzięcia”. Wyjeżdżali wczesnym rankiem pełni entuzjazmu, a jednocześnie niepewności przed nową sceną, na której będą grali, koleżankami i kolegami z innych zespołów, przed jurorami i ich kryteriami oceniania.  Po pokonaniu 236 km z niezwykłą energią i bardzo prawdziwie opowiedzieli na scenie Krajeńskiego Ośrodka Kultury historię nosorożca Freda, który za wszelką cenę chciał posiąść umiejętność latania. Jak się okazało na kolejnym Przeglądzie „Nosorożec” nie miał sobie równych. Grupa „Na Fali” zajęła I miejsce i zdobyła Złote Maski. Zwycięstwo  w tym konkursie jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji do udziału  w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie,  którego kolejna edycja odbędzie się w maju 2019 r. Ponadto odtwórcy głównych ról: Aleksandra Piechocka i Kacper Huchrak zostali wyróżnieni nagrodami aktorskimi.  Jurorzy:  Grzegorz Ociepka (aktor Warszawskiego Teatru Lalek , Teatru Animacji w Poznaniu i Jeleniej Górze) oraz Jan Janusz Tycner ( instruktor teatralny, poeta, kulturoznawca, spiker radiowy) nie szczędzili pochwał naszym uczniom.  Podkreślili, że spektakl dostarczył im wielu wzruszeń. Pochwalili przede wszystkim swobodę i naturalność w odgrywaniu swoich ról przez aktorów. Docenili też wkład pracy opiekunki Magdaleny Andrzejewskiej w przygotowanie spektaklu, przyznając jej aż trzy nagrody:  za scenariusz, za reżyserię, za scenografię. Jeszcze jedna nagroda powędrowała do Zuzanny Andrzejewskiej  za dobór muzyki w przedstawieniu. Radość nas wszystkich była nie do opisania. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem rozmawiali z jurorami po ogłoszeniu wyników  oraz chętnie udzielali wywiadu miejscowej telewizji. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich uczestników Przeglądu okazały się warsztaty prowadzone przez uliczny Teatr Wagabunda z Krakowa. Była to swoistego rodzaju interaktywna zabawa z wykorzystaniem rozmaitych,  starych sprzętów, jakie można było kiedyś znaleźć w każdym gospodarstwie domowym.
Grupa "Na Fali" na Festynie Zielonoświątkowym w Szreniawie

W niedzielę 20 maja br. przedstawicielki grupy teatralnej "Na Fali"  reprezentowały szkołę i gminę podczas Festynu Zielonoświątkowego, organizowanego przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Zuzanna Dolata, Marcelina Urbańska, Weronika Przybył i Joanna Ratajczyk zaprezentowały scenki i monologi gwarowe, bawiąc licznie zgromadzoną publiczność. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa za swoje występy oraz słowa uznania za popularyzowanie gwary - dziedzictwa odchodzącego coraz bardziej do lamusa. Ponadto na tamtejszej scenie wystąpiły Zespół Folklorystyczny z Domachowa i okolic oraz Zespół Folklorystyczny "Wiwaty" z Pobiedzisk. Festyn obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na rozległym terenie można było zwiedzać bogate ekspozycje muzealne, korzystać z warsztatów florystycznych, wikliniarskich, z  atrakcyjnych stoisk gastronomicznych, oglądać paradę umajonych wołów i zaprzęgów zwierzęcych,  pokaz strzyżenia owiec oraz pracy kowala i kołodzieja.
 

SPOTKANIE Z PISARZEM – BARTKIEM SABELĄ
 
Dzięki współpracy biblioteki szkolnej i Biblioteki Publicznej z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, 8 maja 2018r., w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z pisarzem – panem Bartkiem Sabelą. Z wykształcenia jest on architektem, a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Swoje reportaże publikuje w „Kontynentach”, „Dużym Formacie” i „Gazecie Wyborczej”. Jako pisarz zadebiutował opowieścią o Uzbekistanie i Morzu Aralskim pt.: „Może ( morze) wróci” w roku 2013. W kwietniu tego roku ukazała się jego trzecia książka : „Afronauci” opowiadająca historię zambijskiej Narodowej Akademii Nauki , Badań Kosmicznych i Filozofii oraz marzeniu Edwarda Mukuki Nkoloso o podboju Kosmosu. Gość bardzo szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami przybliżając im swój warsztat pracy i opowiadając jak szuka tematu do książki, w jaki sposób zdobywa potrzebne mu informacje. Autor w ciekawy sposób przedstawił realia z jakimi zetknął się w czasie pobytu w Zambii. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.







Odsłon artykułów:
2355706


https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/