W Krobi wiemy, jak oswoić szkolny TIK
W sobotnie przedpołudnie 12 kwietnia odbyła się pierwsza edycja Konferencji Edukacyjnej, Jak oswajamy szkolny TIK? Hasło, które przyświecało spotkaniu, nawiązywało do technologii informacyjno - komunikacyjnej. Współczesna szkoła XXI wieku jest bardzo wymagająca a krobscy nauczyciele wychodzą naprzeciw rozwojowi technologicznemu.  Wyposażenie naszej szkoły w interaktywne pomoce dydaktyczne jest powodem, dla którego warto było nie tylko pokazać, ale także zademonstrować praktyczne zastosowanie różnych narzędzi z zakresu TIK. Mobilne sale informatyczne, tablice interaktywne, wizualizery, tablety oraz sale ze stacjonarnymi komputerami służyły jako tło dla lekcji pokazowych, prezentacji i wystawców firm komputerowych. W konferencji wzięło udział ponad stu dwudziestu gości z trzech województw. Oprócz nauczycieli  i uczniów gościliśmy Burmistrza Krobi – pana Sebastiana Czwojdę, Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Ireneusza Jóźwiaka oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Gostyniu – pana Marka Smektałę.
Konferencja rozpoczęła się występem grupy teatralnej „Na Fali”. Pani Magdalena Andrzejewska wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała oryginalny scenariusz scenki gwarowej, która w żartobliwy sposób nawiązywała do problemów współczesnej edukacji. Po tak miłym i wesołym wstępie dyrektorzy szkoły pan Józef Czarnecki i pan Michał Ratajczyk powitali gości, a w temat konferencji wprowadził Ryszard Stefanowski. W swoim krótkim wykładzie przedstawił, czym są technologie informacyjno – komunikacyjne.

W ciągu zaledwie trzech godzin odbyło się czterdzieści warsztatów. Tego dnia goście, nauczyciele i uczniowie mogli przekonać się o użyteczności i skuteczności stosowania nowoczesnych technologii w szkole. Kilkoro nauczycieli pochwaliło się swoim warsztatem pracy, który wykorzystują każdego dnia. Nauczycielki kształcenia zintegrowanego pokazały, jak można bawić się z ortografią, dbać o zdrowie z wykorzystaniem multibooka, narzędzi tablicy interaktywnej, programu „Zrób to sam”, narzędzi Google Apps oraz portalu edukacyjnego Nauczyciel.pl. Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami zaprezentowali wykorzystanie narzędzi TIK na lekcjach języka polskiego, historii i matematyki. Na zajęciach z języka angielskiego mogliśmy przypomnieć sobie zagadnienia gramatyczne poprzez praktyczne ćwiczenia. Gimnazjaliści podjęli się nie lada wyzwaniu, tym razem, to oni byli nauczycielami, którzy w praktyczny i dostępny sposób przedstawili jak można wykonać prezentację w programie Prezi.  
Przygotowane przez zaproszonych przedstawicieli firm propozycje warsztatów, ćwiczeń i spotkań spełniły oczekiwania wszystkich uczestników. Firma Librus zaprezentowała zintegrowany system: e- sekretariat, e-dziennik, e-nauczanie. Zobaczyliśmy jak z poziomu nauczania zintegrowanego wygląda edukacja wczesnoszkolna. Mobilne nauczanie, moduły  e- Tablica, e-nauczanie były kolejnymi ciekawymi nowinkami tej firmy. Goście z ProDaty zaproponowali uczestnikom pracownię terminalową jako sposób na nowoczesną i oszczędną pracownię komputerową. Dla nauczycieli wychowawców i pedagogów szkolnych firma PCG przygotowała prezentację związaną z elektroniczną dokumentacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej. TiKowy sposób na przygotowanie i realizację zajęć dydaktycznych z matematyki mogliśmy poznać dzięki producentom internetowego podręcznika MegaMatma. Jedna z najpopularniejszych obecnie na rynku firm dostarczających tablice interaktywne SMART przedstawiła bezpilotowy system do zbierania i analizowania odpowiedzi oraz galerię najnowszych narzędzi. Firma Copy Servise zorganizowała konsultacje oraz warsztaty z cyklu „zrób to sam”, których celem było poznanie możliwości oprogramowania dla tablic Interwrite. Przedstawiciel  Advisora przedstawił pakiet Microsoft Office 365 oraz pracownię terminalową. Odbyły się też warsztaty firmy Gammanet, na których zostały zaprezentowane narzędzia GoogleApps.
Podczas konferencji nauczyciele i uczniowie zadbali o dobre samopoczucie wszystkich uczestników. W kawiarenkach można było się posilić słodką niespodzianką, a po zakończonych zajęciach pyszną kiełbasą z grilla i kapustą z grzybami. Ten ostatni przysmak przygotowali uczniowie w ramach szkolnego projektu.
Bez pomocy i zaangażowania rodziców, uczniów, nauczycieli, a także sponsorów nie udałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia.
Dyrekcja szkoły pragnie bardzo serdecznie podziękować gościom za udział, nauczycielom i wystawcom za przygotowanie zajęć i warsztatów, a sponsorom za wsparcie.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.









Odsłon artykułów:
2344867


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/