Wpisany przez Magdalena Andrzejewska
poniedziałek, 11 lutego 2019 21:39
Podziel się gwarą

Uczennice należące do grupy teatralnej "Na Fali": Weronika Przybył, Emilia Nowak, Maja Włodarczyk oraz absolwentka Jagna Knapp uczestniczyły w realizacji projektu "Gwara w sieci". Do udziału w tym przedsięwzięciu dziewczyny zostały zaproszone przez organizatorów Konkursu "Mówimy Gwarą" w Bukówcu Górnym. Nagrane zostały dwie scenki konkursowe z udziałem wspomnianych uczennic oraz trzy scenki prezentowane przez uczniów z Bukówca. Pomysłodawcy upowszechniania gwary poprzez Internet w tym roku opatrzyli to działanie hasłem: "PODZIEL SIĘ GWARĄ". Zachęcają oni wszystkich do obejrzenia nagranych filmików i udostępniania ich w sieci. W ten sposób gwara zaczyna żyć na nowo i dociera do bardzo dużej liczby odbiorców.
Jeśli chcesz pomóc ocalić gwarę – po prostu się nią podziel. Zachęcamy do udostępniania najnowszych scenek gwarowych: „Du wykóńczynio” i „Czy wyście durch płogłupieli?"
, a także scenek nagranych w poprzedniej edycji projektu zatytułowanych: „Z babusiom nie wygrosz” i „Godejcie po polsku” oraz scenek nagranych przez uczniów z Bukówca. Wszystkie filmiki można znaleźć na stronie internetowej i na facebooku, wpisując "Gwara w sieci" oraz odpowiedni tytuł scenki lub na YouTube. Dziękujemy za dotychczasowe polubienia i udostępnienia.